تبلیغات
محبان شهدا(هیئت متوسلین به قمربنی هاشم فردو) - کتاب لاله های فردوس زندگینامه ووصیت نامه شهدای فردو بخش چهارم
محبان شهدا(هیئت متوسلین به قمربنی هاشم فردو)
ما ذالفقار حیدریم فداییان رهبریم
ادامه مطلب

روحانی شهید محمد ایمانی

محمد ایمانی در سال 1343 در خانواده ای مؤمن، مذهبی، متدین و انقلابی چشم به جهان گشود و در دامان پرمهر مادرش مرحوم كبری محمدی پرورش یافت و پدر كه از اهالی متدین روستاست، با لقمه ای حلال او را به نوجوانی رساند. محمد دوران كودكی و تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در روستای فردو پشت سر گذاشت و در تظاهرات علیه رژیم شاه شركت فعال داشت و پس از پیروزی انقلاب اسلامی و پایان دوره راهنمایی، وارد حوزه علمیه شد تا بتواند در مجالس روحانی به اسلام خدمت بیشتری بنماید. با آغاز جنگ تحمیلی علیه نظام اسلامی، محمد نیز به جمع رزمندگان پیوست. او سال ها در جبهه حضور فعال داشت و در چند عملیات شركت نمود و از ناحیه دست مجروح شد. وی شبی در عالم رؤیا می بیند كه سیدی او را به جبهه فرا می خواند و می گوید كه باید در لشكر امام حسین(ع) ثبت نام نماید. لذا به اصفهان می رود و در لشكر امام حسین(ع) ثبت نام می كند و به جبهه اعزام می شود و در عملیات والفجر 8، در تاریخ 26/11/64، در منطقه فاو عراق به آرزوی دیرینه اش كه شهادت در راه خدا بود، می رسد. از دوران نوجوانی تا زمان شهادتش، پرهیزكاری و تقوای او زبان زد دوستانش بود.

فرازی از وصیت نامه پربار این شهید والامقام، عارف و سالك كوی دوست:

وصیت‌نامه شهید محمد ایمانی

بسم الله الرحمن الرحیم

«فلیقاتل فی سبیل الله الذین یشرون الحیوه الدنیا بالأخره و من یقاتل فی سبیل الله فیقتل او یغلب فسوف نؤتیه اجراً عظیما»

به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان و با حمد و سپاس فراوان به درگاه آن باری تعالی كه به من توفیق عنایت فرمود تا وصیت‌نامه‌ای بنویسم. الهی، معبودا، چگونه می‌توانم شكر این توفیق را بجا آورم كه این وصیت‌نامه شاید دردنامه‌ای است كه از اعماق روح یك عبد عاصی تو برمی‌خیزد و امیدوارم كه بر دلان معارف و عاشق تو نشیند و این مطالب مندرجه باعث شود كه گناهانم بخشیده شود.

ای خدای من ترا ستایش می‌كنم آنگونه كه پیامبران به درگاه تو حمد و ثنا می‌كردند. تو را با دل و زبانی كه اولیاء و بندگان مقرب تسبیح می‌كنند پرستش می‌كنم. ای خدا، ای رحیم، ای پناه بی‌پناهان، ای محبوب و ای معبود من، تو را آنچنان كه هستی و آنگونه كه سزاوار آنی ستایش می‌كنم. تو را شكر می‌كنم تا نیك‌بخت شوم و با شهدائی كه در راه رضا و خشنودی تو در نیستی را كوفتند تا هست شوند همخانه شوم.

«اللهم وفقنا لما تحب وترضا»

الهی حمد ثنایم را بپذیر، هدایتم فرما، جرائم مرا ببخش، دریچه رحمت ومغفرت را برویم باز كن و حال سرگشته مرا در جوار رحمتت بسوی بهشت راه نمای.

به روان مطهر رسول خدا حضرت محمد‌»ص« درود می‌فرستم كه به فروغ اسلام و قرآن ما را حیاتی گرانمایه داد و قلبهای سیاه و گناه آلودمان را با خورشید آن گرم و روشن نمود. درود بر امام رحمت، علی‌»ع« و یازده فرزند پاك او كه در راه دین خدا مشقت‌ها كشیدند و ما را به اطاعت از فرمان خدا و قرآن دعوت نمودند و درود بر عزیز دل ما خمینی كبیر كه از جان و دل دوستش دارم. او ما را از بت‌پرستیها و رهانید و به خداپرستی و انسانیت و كمالات انسانی دعوت كرد. خدایا پاداش خیر به این فرزند رسول خود محمد‌»ص« ارزانی فرما و درود و سلام بر امت محمد‌»ص«،‌ امت حزب الله و شهیدپرور،‌ فداكار و صبور و ایثارگر و جهادگرمان كه قدم به قدم با امام خود راه پر فراز و نشیب انقلاب اسلامی را پیمودند و نفس به نفس خدا را خواستند و اسلام را طلب كردند و قرآن را وسیله قرب خود قرار دادند.

من كه تا كنون در غفلت بوده‌ام، اما مسائلی را ذكر می‌كنم كه حقیقت مسئله است و غافل شدن از آنان اهداف متعالی خلقت انسان را در بر نخواهد داشت. خوب بنگرید ای برادران و خواهران عزیز -ای جوانان بزرگوار كه بیشتر مورد خطاب من هستید- عموماً انسان برای تكامل و پرواز در مدارج معنوی خلق شده است و برای این حركت كه با تحمل سختیها و مصیبتهای فراوان صورت‌پذیر است، خداوند بالهایی را برای انسان قرار داده و این پرواز را بوسیله انبیاء و اولیاء‌‌»علیهم السلام« برای ما رهنمون شده‌اند. این مطلب را با مثالی روشن می‌كنم، اگر شما پرنده بسیار بزرگ بالی را در قفسی بسیار كوچك ببینید ناخودآگاه به ذهنتان خواهد رسید كه این عقاب برای جهان وسیع و مكان پهناورتری خلق شده و حال اگر عمیقاً در انسان خورد شویم به این موضوع پی خواهیم برد كه در انسان قدرت بالاتر رفتن از ملائك وجود دارد و معصومین‌»علیهم السلام« نیز این دنیا را به زندان مؤمن تشبیه كرده‌اند. انسان باید پرواز كند از قفس هواها و هوسهای نفسانی، از قفس مادیات، از قفس خودبینیها، خودپسندیها. باید در ملكوت انسانیت، خود را باز یابد. عزیزان من باید بدانید كه حجت را روح خدا بر ما تمام كرده، او كه عارفی كامل و سالك كوی حسین است و روحش در مدارج معنوی در حال پرواز است. ما باید مواظب باشیم تا فردای قیامت در نزد او و جدش حسین‌»ع« روسیاه نباشیم. شهدا راه چهل ساله را یك شبه پیموده‌اند و ما مانده‌ایم با بار مسئولیتی كه بر دوش ما نهاده شده. برادران عزیز بكوشید تا حضور خود را در صحنه حفظ نمائید و جای پائی برای جایگزین شدن گرگان در لباس میش به جای افراد حزب الله باقی مگذارید.

ای جوانان عزیز مبادا در غفلت و یا خدای ناكرده در ذلت بمیرید كه علی‌»ع« در محراب عبادت و حسین‌»ع« در میدان جنگ به شهادت رسیدند. جوانان عزیز، مبادا در حال بی‌تفاوتی بمیرید كه علی‌اكبر در راه حسین‌»ع« با هدف شهید شد. ای مادران محترم مبادا از رفتن فرزندانتان به جبهه جلوگیری كنید كه فردا در محضر خدا نمی‌توانید جواب زینب‌»س« را بدهید كه تحمل داغ هفتاد و دو شهید را نمود.

و اما سخنم با آنانكه هنوز در امواج پر زرق و برق دنیا غوطه‌ور هستند این است كه بدانید كه دنیا مثلش مثل ماری است كه ظاهری بسیار نرم و لطیف دارد اما در باطنش زهر كشنده است. بیایید با انفاق در راه خدا مسیرتان را صراط مستقیم قرار دهید و نباید بعضیها خیال كنند، همین كه نمازی خواندند و روزه‌ای گرفته‌اند، مسلمانند، هرگز این چنین نیست. اگر شما همین غیبت كردن را در نظر بگیرید، ایمان آدمی را همچون طبلی توخالی می‌كند و از درون آن را می‌خورد و ما خیال می‌كنیم كه مسلمان هستیم در صورتیكه چون طبل، رخت ظاهرمان پر سر و صدا و میانمان تهی است. باید یك انسان مؤمن متعهد معصیتها را طرد كند. من از علما و روحانیت متعهد می‌خواهم كه در خطابه‌های خود گناهان بسیار بزرگ را كه در نظر مردم به خاطر كثرت انجام آن كوچك جلوه نموده است دقیق بررسی و عذاب و عقوبت آینده آن را متذكر شوند.

و من با امام خمینی میثاق بسته‌ام و به این پیمان وفادارم زیرا كه او به اسلام و قرآن وفادار است و چون می‌بینم كه ندای »هل من ناصر ینصرنی« حسین‌»ع« امروز از حلقوم ماه جماران طنین افكن است. اگر مرا چندین بار بكشند و زنده‌ كنند باز دست از این پیمان بر نخواهم داشت من بر اساس رسالت و مسئولیتی كه احساس می‌نمایم در راه الله و پاسداری از انقلاب كبیر اسلامی كه خونبهای هزاران شهید و مجروح است و لبیك گوئی به ندای حسین زمان به جبهه می‌روم. من گام زدن در این مسیر الهی را یك فریضه می‌دانم و در این راه اگر دشمن را شكست دهیم پیروزیم و اگر شهید شویم، اجری عظیم نزد خدا داریم.

«فمن یقاتل فی سبیل الله فیقتل او یغلب فسوف نؤتیه اجرا عظیما»

پدر و مادر عزیز و بزرگوارم، برادرانم، خواهرانم، و دوستانم آنچه وصیت من است، این است كه ولایت فقیه تداوم‌بخش راه انبیاء است و عَلَم رسالت بر دوش فقیه و مجتهدی عالم و آگاه است كه یك رابطه طولی و زنجیر مانندتا خداوند دارد، فقیه نماینده امام زمان‌»عج« و امام زمان تداوم‌بخش ولایت سرخ علوی و علی‌»ع«، جانشین پیامبر‌»ص« و پیامبر‌»ص« رسول خدا است. انحراف از این خط و پیروی نكردن آن عقوبت سختی را به بار می‌آورد كه موجب انحطاط و سقوط یك انسان می‌شود. امروزه ابرغارتگر غرب (آمریكا) و ابرتجاوزگر شرق (شوروی) به فكر این هستند كه چگونه این امت را كه با اعتصام به حبل الله در خط فقیه زمان امام خمینی«دام ظله» حركت می‌كنند، از هم جدا كنند. بدانید و آگاه باشید كه اگر آنان در این هدف جنایتكارانه خود پیروز شوند، شما مورد مؤاخذه خداوند قرار می‌گیرید،‌ و تنها راه آن این است كه:

1.        در خط امام حركت كنید كه هیچ انحرافی شما را تهدید نخواهد كرد.

2.        با گوش و دل رهنمودهای امام را بشنوید و در انجام فرامینش كوشا باشید.

3.        تقوا  پیشه كنید كه خود را اگر در آتش اندازید برایتان سرد خواهد شد.

پدر عزیز و مهربانم امیدوارم كه زحمات مرا ببخشید و مرا حلال كنید. امیدوارم كه خداوند به شما عمر با عزت عنایت فرموده و عاقبت شما را ختم به خیر نماید و اینك تو ای مادرم خواهش می‌كنم پس از شنیدن خبر شهادت من اشك مریز چون امام در سوگ شهادت فرزندش اشك نریخت، برای اینكه می‌دانست كه رضای خداوند در این امر می‌باشد. اگر می‌خواهی اشك بریزی به یاد شهداء‌ كربلا گریه كن چون من از حسین‌»ع« درس شهادت و شهامت آموخته‌ام. خدایا طردم مكن، بنده محتاج و ذلیلم، به امید فضل تو روی به درگاهت آورده‌ام و پیشانی شرمساری بر خاك نهاده‌ام تا به تو بپیوندم.

1.        از كتابهایم آنچه در كتابخانه فیضیه مورد استفاده قرار گیرد وقف آنجا، مابقی وقف كتابخانه دفتر تبلیغات و نوارهای درس اخلاق وقف نوارخانه دفتر تبلیغات.

2.        دوچرخه‌ام را بفروشید و پول آنرا به صندوق دولت عزیزمان (آقای موسوی) بریزید.

برادران و خواهرانم راه سعاد‌ت‌بخش حسین‌»ع« را ادامه دهید و زینب‌وار زندگی كنید. به امید پیروزی اسلام و مسلمین بر كفر جهانی و ظهور حضرت حجت‌»عج«.

والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته

محمد ایمانی

 


 

نوع مطلب :
برچسب ها : کتاب لاله های فردوس،
لینک های مرتبط :
شنبه 23 اردیبهشت 1396 06:02 ق.ظ
I am actually thankful to the holder of this site who has shared this fantastic piece of writing
at at this place.
چهارشنبه 23 فروردین 1396 11:59 ب.ظ
Nice post. I learn something new and challenging on sites I stumbleupon on a daily basis.
It's always helpful to read content from other writers and
use something from their web sites.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : غلامرضا شب خیز
نظرسنجی
نظر شما در رابطه با وبلاگ ما چیست؟
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :